Tikėjimo krizė? Ar tikrai krizė? Galbūt tikėjimo aukso amžius


Tikėjimo krizė?

Visi ir visur nesustodami kalba apie tikėjimo krizę. Bažnyčios niekas nelanko, religingumo lygis smunka, vertybės “degraduoja”, cinizmas ir materializmas įsigali. Taip kalba ir religijos, ir švietimo, ir įtakingi visuomenės atstovai. O, galbūt dabar yra tikėjimo aukso amžius?

Iš tiesu gyvename, kaip niekada aktyviame tikėjimo pasaulyje. Mūsų tikėjimas dar niekada nebuvo toks stiprus, kaip šiandieną.

Anksčiau tikėjimo krizė.

Anksčiau, prieš daugelį dešimtmečių didžioji mūsų tikėjimo dalis buvo skirta religijai. Tikėjimas tuo metu visų pirma buvo susijęs su religiniais įsitikinimais. Tikėjome į dievą, į kunigą, į bažnyčią, į rojų ir truputėli į pragarą (kaip gi be jo). Truputėlis mūsų tikėjimo dar tekdavo mistinėms būtybėms, prietarams ir užkalbėjimams. Viskas tuo ir baigdavosi. Viskas paprasta ir aišku.

kaip-suprasti-vyrus-seminaras-moterims

Dabar tikėjimo aukso amžius.

Šiais laikais mums gali atrodyti, kad viskas pasikeitė. Mokslas, naujos technologijos, atsivėręs pasaulis, internetas gerokai susilpnino seną, gerą tikėjimą. Iš pirmo žvilgsnio susidaro klaidingas įspūdis, kad tikėjimas traukiasi. Ir tai viena didžiausių apgauliu. Tiesa yra visiškai kita.

Tikėjimas dabar išgyvena aukso amžių. Jeigu anksčiau mūsų tikėjimas buvo apribotas bažnyčia ir prietarais, tai šiais laikais tikėjimas sugriovė visas sienas ir paplito po visas, anksčiau nepaliestas sritis. Dabar tikėjimas aktyviai veikia politikoje, gyvenimo būde, mityboje, sveikatos priežiūroje, medicinoje, meilėje, santuokoje, nacionalizme. Tikėjimas yra visur.

Tikėjimo įvairovė

Mes tikime,  kad:

  • žaliavalgystė yra vaistas nuo visų ligų
  • horoskopais ir Vandos sako tiesą
  • ekstrasensai ir homeopatai daro stebuklus
  • mums patinkantys politikai yra geresni ir tikrai viską pakeis mūsų naudai
  • meilė gali viską
  • ekologiškas ir organinis maistas išgelbės mūsų sveikatą
  • psichologai ir psichiatrai padarys mus laimingus
  • NLP išmokys mus daryti visiems įtaką ir pavers mus sėkmingais žmonėmis
  • galime pasiekti viską
  • naujas šampūnas, automobilis, batai, mylimoji arba mylimasis, šukuosena, fitneso programa, nauja dieta padarys mus tobulesniais, geidžiamesniais, patrauklesniais

Tikėjimo krizė? Galbūt tikėjimo aukso amžius?

Kada anksčiau žmonija turėjo tiek daug laiko ir galimybių tikėti. Tikėti tokiais įvairiais ir tokiais skirtingais dalykais.
Tikėjimas aktyviai puola ir laimi kovą su mąstymu.
Tikėjimas tampa antra mūsų prigimtimi. Todėl dar kartą pakartosiu, kad dabar mes gyvename tikėjimo aukso amžiuje.
Ar jūs tuo tikite?