Atsisakyk visko kas nesvarbu


Taip dažnai savęs klausi „Kodėl tiek mažai laiko?“, bet taip retai klausi „O, ko galiu atsisakyti? Kas šią akimirka yra nereikalinga?“. Atsisakyk visko kas nesvarbu, beprasmiška, menkos vertės. Kiek laiko sutaupytum atsisakęs naršymo internete? Kiek laiko sutaupytum atsisakęs televizijos?

Neklaus savęs kur laikas, klausk savęs ko gali atsisakyti. Kas iš tiesu yra svarbu? Susitelk į tai. Pagalvok apie rezultatą. Ką pasieksi? Ką gausi? Ar priartėsi prie savo „tobulojo aš“. Ar tai padės tobulėti? Jei ne – kam tau to reikia?

Jeigu sieki ramybės, daryk mažiau, bet svarbių dalykų. Iškarto pastebėsi kiek laiko atsirado.

Koks svarbiausias tavo gyvenimo tikslas?

Paklaus savęs, koks svarbiausias dalykas tavo gyvenime. Kai rasi atsakymą, visas pastangas ir veiksmus nukreipk į šį tikslą. Pašalink viską kas trukdo ar yra nesvarbu. Taip gausi marias laiko. Laiko tikrai svarbiems dalykams. Ir tu galėsi skirti šias, naujai gautas valandas tik tam kas iš tiesu svarbu, kas keičia tavo gyvenimą.

Prisimink. Tau trūksta ne laiko. Tau trūksta to kas svarbiausia tavo gyvenime. Negali turėti visko. Pasirink kas svarbu. Susitelk į tai ir laiko turėsi į valias. Netiki? Pabandyk.

Stoicizmas. Kiti tekstai.