Drąsiai priimk viską, kas tau nutiks


Priimti, o ne kovoti su kiekvienu įvykiu savo gyvenime. Menas priimti visu pirma susijęs su pasiruošimu priimti išorinius dalykus. Priimti tuos įvykius, kurių didžioji dauguma žmonių vengia. Nėra prasmės kovoti su įvykiais, kuriems neturi galios. Nepriimdami ir nesusitaikydami su nepageidaujamais, nelaukiamais, vengtinais įvykiais, mes verčiame save kentėti.

Priimk ir susitaikyk su dalykais, kurių negali kontroliuoti ir susitelk į tuos dalykus kuriuos gali paveikti – čia ir slypi didžioji tavo galia.

Romos imperatorius Markas Aurelijus į nemalonius įvykius žiūrėjo, kaip į daktaro išrašytus vaistus. Jie nemalonūs, bet jie mums padeda.

Blogi, nepageidaujami, skausmingi įvykiai vyksta dėl mūsų, o ne prieš mus. Bet koks įvykis į kurį pažvelgsi filosofiškai, gali tave sustiprinti, suteikti naujos patirties, priversti keistis.

Atsisakydamas pasyvaus vertinimo ir prisiimdamas aktyvų požiūrį į problemas, tu įvykius, kurių negali pakeisti paverti vaistais (dar kitaip – patirtimi), kurie gydo ir padeda sustiprėti.

Stoicizmas. Kiti tekstai.