Prisimink, tavo laikas ribotas. Iššvaistysi, daugiau nenusipirksi.


Nuolatinis kitimas yra mūsų pasaulio esmė. Svarbiausia ir sunkiausiai priimama tiesa. Viskas keičiasi. Seni, įprasti dalykai dingsta, nauji ateina. Prisimink, ką turi, mėgaukis tuo, bet neprisirišk. Mėgaukis, nes nežinia ar ilgai dar turėsi tokią galimybę. Neprisirišk, nes tai praeis, nesvarbu, kaip stipriai bandysi tai sulaikyti.

Priimdamas nuolatinį gyvenimo pokytį, mokaisi priimti ne tik malonius ir gerus, bet ir blogus, nervinančius, gąsdinančius dalykus. Nuolatinio gyvenimo tėkmės metafora, suteikia laisvę neprisirišti prie išorinių dalykų. Jie praeis.

Primindamas sau apie nuolat besikeičiantį pasaulį išmoksti nesureikšminti išorinių įvykių. Kodėl? Nes jie praeis. Sukrečiantys gyvenimo pokyčiai yra pakeliami žymiai lengviau, nes to tikėjaisi, visada tai žinojai, tam ruošeisi.

Prisimink, kaip žiūri į savo vaikystės bėdas? Po daugelio metų, taip pat žvelgsi ir į šiandienos bėdas.

Gyvenimas prabėgs. Tavo laikas baigsis. Mėgaukis gyvenimu. Mėgaukis ne tik gerais, bet vertink ir blogus dalykus savo gyvenime. Ateis laikas, kai būsi pasiruošęs paaukoti labai daug, kad atsidurtum ten kur dabar vadini blogai. Kodėl? Po daugelio metų, dabartinės tavo problemos atrodys juokingai.

Prisimink dramas, išgyventas vaikystėje. Po daugelio metų, taip pat atrodys ir tavo dabartinės bėdos. Todėl nesigraužk. Nekankink savęs apokaliptiniais gyvenimo scenarijais. Tu atsilaikysi, išspręsi savo bėdas. Jos praeis.

Nešvaistyk savo laiko. Nes naujo nenusipirksi.

Stoicizmas. Kiti tekstai.