Veik. Bet suvok, kad ne viskas nuo tavęs priklauso ir tau gali nepavykti.


Pradėk siekti užsibrėžti tikslo, bet įvertink, kad klaida ir nesėkmė yra galima. Ruoškis kliūtims ir netikėtumams, o ne tobulam scenarijui. Ruoškis kelionei link tikslo, žinodamas, kad laukia pavojai ir sunkumai:

  1. Padaryk viską geriausiai, kaip sugebi.
  2. Tuo pačiu metu žinok ir priimk faktą, kad ne viskas priklauso nuo tavo pastangų ir kontrolės.

Toks požiūris ugdo pasitikėjimą savimi, nes:

  1. Darai viską maksimaliai gerai, kad pasiektum savo tikslą.
  2. Tačiau žinai, kad rezultatas retai priklauso tik nuo tavo pastangų.
  3. Ruošiesi taip pat priimti ir sėkmę, ir nesėkme, nes žinai, kad abu scenarijai įmanomi. Nepriklausomai nuo tavo norų ir pastangų.
  4. Vienodai vertindamas ir sėkmę, ir nesėkme pasieki, vidinę būseną, graikų vadinama arete (gyvenimo pilnatvės būsena). Mokaisi išgyventi kiekvieną gyvenimo akimirką. Nepriklausomai nuo rezultato.

Susikaupk ties dalykais, kuriuos gali kontroliuoti, o visą kitą palik likimo valiai. Susitelk ties procesu, pratybomis, pastangomis, pasiruošimu. Ir būk pasiruošęs priimti ne tik pergalę, bet ir pralaimėjimą.

Atlik viską tobulai ir priimk tiesą, kad negali sukontroliuoti visko.

Toks požiūris išvaduoja nuo nerimo ir nesibaigiančio klausimo „o, jeigu nepavyks?“ Neabejok. Tau nepavyks. Tau neišeis. Būk pasiruošęs ir tokiam scenarijui. Ar žinai ką darysi, kaip reaguosi jeigu nepasiseks? Tai kam tuomet nerimauti dėl to ko negali sukontroliuoti ir kas nuo tave nepriklauso. Geriau tobulai atlik ką sugebi geriausio. O, visa kitą ne tavo valioje.

Stoicizmas. Kiti tekstai.