Stoicizmas ir laiko valdymas: gyvenimas dabartyje.


Kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai dažnai jaučiatės prislėgti ir pavargę nuo savo užimto gyvenimo tempo. Galbūt jums sunku susikoncentruoti į tai, kas svarbu, ir lengvai blaškotės nuo vieno dalyko prie kito. Galbūt jums trūksta motyvacijos ir energijos siekti savo tikslų ir svajonių. Ar yra išeitis iš šios situacijos?

Stoicizmas yra senovės graikų ir romėnų filosofijos mokykla, kuri siūlo praktinius patarimus, kaip gyventi geresnį ir laimingesnį gyvenimą. Vienas iš stoicizmo principų yra laiko valdymas. Stoikai moko, kad laikas yra brangiausias išteklius, kurio negalime atgauti ar padauginti. Todėl turime mokėti naudoti jį protingai ir efektyviai.

Kaip stoikai valdo savo laiką? Jie vadovaujasi trimis pagrindiniais principais:

1. Gyvenk dabartyje. Stoikai nesigilina į praeitį ar nerimauja dėl ateities. Jie sutelkia savo dėmesį į tai, kas vyksta čia ir dabar. Jie žino, kad praeitis yra nekeičiama, o ateitis yra nežinoma ir nepriklauso nuo jų. Vienintelis dalykas, kurį jie gali kontroliuoti, yra jų požiūris ir veiksmai dabarties akimirką. Taigi jie stengiasi būti sąmoningi ir dėkingi už tai, ką turi.

2. Savo laiką skirk tik svarbiems dalykams. Stoikai nesivaiko visko, kas atrodo patrauklu ar įdomu. Jie žino savo tikslus ir vertybes ir skiria savo laiką tiems dalykams, kurie juos artina prie jų. Jie nesileidžia į nereikalingus pokalbius ar veiklas, kurios juos blaško ar mažina jų produktyvumą. Jie moka pasakyti “ne” tiems dalykams, kurie nepadeda jiems augti ar tobulėti.

3. Būk lankstus ir prisitaikyk. Stoikai nesukuria ilgalaikių planų ar grafikų, kurie gali būti sugadinti nepageidaujamų aplinkybių ar pokyčių. Jie žino, kad gyvenimas yra nepastovus ir pilnas netikėtumų. Todėl jie būna pasirengę prisitaikyti prie bet kokios situacijos ir išnaudoti visas galimybes, kurias ji suteikia. Jie nesiskundžia ar nepasiduoda sunkumams, bet ieško būdų juos įveikti ar išmokti iš jų.

Stoicizmas ir laiko valdymas yra glaudžiai susiję. Jei norime gyventi prasmingą ir laimingą gyvenimą, turime mokėti valdyti savo laiką taip, kad jis atitiktų mūsų tikslus ir vertybes. Stoicizmas siūlo mums praktinius įrankius, kaip tai padaryti. Pabandykite juos taikyti savo kasdienybėje ir pamatysite skirtumą.

Stoicizmas. Kiti tekstai.